BREAKING NEWS

Strój do biegania

0    Lifestyle, Sport  admin
Strój do biegania
11 Kwi
7:53

Bieganie stało się popularnym sportem w Polsce – biegają zarówno młodzi, jak i nieco starsi. Nie powinno to dziwić – do biegania nie potrzeba wiele specjalistycznego sprzętu ani drogiego karnetu na siłownię. Biegać można zarówno na wielkich blokowiskach, w parkach, w lasach – wystarczy chcieć! Aby odpowiednio przygotować się do biegania warto jednak wybrać ubrania, które pozwolą nam na zachowanie bezpieczeństwa oraz najwyższej wygody i komfortu.

Oczywiście najważniejsze są odpowiednio dobrane buty. Obecnie wiele jest sklepów oferujących specjalistyczny sprzęt dla osób biegających. Aby odpowiednio dobrać buty stosuje się w nich krótki test, podczas którego na bieżni obserwowana jest praca stopy podczas biegania. W przypadku braku możliwości wykonania takiego testu zasugerować się warto podłożem, po którym będziemy biegać. Jeśli będą to twarde podłoża, takie jak asfalt, warto wybrać obuwie o nieco bardziej miękkiej podeszwie. W przypadku biegania po miękkich ścieżkach leśnych szukamy obuwia nieco twardszego. Podczas biegania bardzo istotna jest odpowiednia amortyzacja stopy, ale i chronienie przed nierównościami terenu.

Buty biegowe powinny również stanowić odpowiednie podparcie dla stopy i zapewniać sztywne podparcie dla kostek. Kolejne ważne elementy stroju biegacza to odpowiednio dobrane do pory roku spodenki lub legginsy oraz koszulka. Powinny być one wykonane z oddychających materiałów z domieszkami lycry. Dzięki temu będą pracować wraz z biegaczem podczas wykonywania konkretnych ruchów.

Sprawdź ofertę butów i sprzęty treningowego na stronie http://www.sk-sport.pl/

admin
« »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *