BREAKING NEWS

Rozmaite pomysły na pracę dla studentek

0    Biznes  admin
Rozmaite pomysły na pracę dla studentek
09 Lis
9:09

Rozpoczęcie pracy na studiach to nie tylko najlepszy sposób na zarobienie gotówki niezbędnej do utrzymania się i do wyjść ze znajomymi. To także najlepsza metoda na zdobycie pierwszych doświadczeń i pozyskanie wartościowych znajomości, które mogą w przyszłości zaprocentować.

Osoby młode, dopiero co rozpoczynające studia, wchodzą w najlepszy okres swojego życia. Podczas studiów można skorzystać z bogatej oferty staży i wolontariatów, które są znakomitym wpisem do CV dla początkującej na rynku pracy osoby. Po studiach znacznie trudniej będzie bezstresowo rozpocząć przygodę z karierą. Poza stażami czy praktykami możliwe są również wymiany międzynarodowe, które pozwolą na zdobycie znajomości i szlifowanie umiejętności językowych.

Są jednak przypadki osób, które już na studiach muszą się utrzymywać za samodzielnie zarobione pieniądze. W takim wypadku podejmują one prace dorywcze, bądź podejmują studia zaoczne, by zdobyć pracę na pełen etat. Możliwości jest dużo, zastanówmy się jednak nad tym co studencki i zwykły rynek pracy oferuje studentkom.

Jedną z najpopularniejszych branż dla studentek jest gastronomia, w której podejmują one pracę jako kelnerki czy barmanki. Praca w gastronomii, jak każda inna z resztą, ma swoje plusy i minusy. Dużym plusem tej pracy są napiwki, czyli dodatkowy zarobek. Najskuteczniejsze kelnerki są w stanie na napiwkach zarobić więcej niż z normalnej pensji.

Wśród studentek przeważają oczywiście dziewczyny młode, które są naturalnym źródłem naboru do agencji hostess i modelek – http://1escortgirls.co.uk/models/, które zajmują się pracą i prezentowaniem produktów w sklepach, na targach czy imprezach międzynarodowych. Choć nie mówi się o tym głośno, część studentek podejmuje również pracę jako kobieta do towarzystwa. Jest to zajęcie wymagające, w którym od kobiety wymaga się nie tylko urody, ale również często wiedzy ogólnej, inteligencji, obycia i znajomości języków obcych, by poradziła sobie ona w międzynarodowym środowisku i prowadziła konwersację na poziomie.

Jak widać, studentki nie muszą przeżywać studiów bezczynnie, zwłaszcza że to okres, w którym mają takie atuty jak młodość i piękno, które są wysoko cenione w życiu.

admin
« »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *