Coraz więcej nowych samochodów na polskich drogach

Polacy wyprodukowali pojazd który pokonuje 100km za 9 groszy!
Październik 21, 2014
El Clasico już w Sobote
Październik 21, 2014

Jako głosi instytut Samar, w zeszłym miesiącu zarejestrowano w Polsce 23 578 nowych pojazdów osobowych. Toż prawie o 10 proc. (9,8 proc.) więcej niż w zbliżonym okresie ubiegłego roku! Jakie z aut cieszą się najogromniejszym zainteresowaniem?

Okazuje się, że szczególnymi względami obdarzamy samochody klasy kompaktowej. Na czołowym miejscu uplasowała się, liderująca na aktach sprzedaży od kilkunastu miesięcy, Skoda Octavia. We wrześniu zapisano w naszym kraju 964 nowe auta tegoż typu, które pokochali sobie nie wyłącznie kupujący prywatni, lecz również marki.

Sporym zaskoczeniem jest numer 2. Z wynikiem 744 sprzedanych egzemplarzy na drugim miejscu podium sklasyfikowano Volkswagena Golfa. Warto nadmienić, że we wrześniu minionego roku auto miało odległe, siódme miejsce porównania.

Ostatnie pole podium przypadło w udziale Oplu Astrze. Wykonywany w Gliwicach kompakt znalazł we wrześniu 738 klientów.

Na czwartym miejscu oceniono kolejny przebój z Mlada Boleslav – Skodę Fabię. Pomimo iż w Paryżu zademonstrowano właśnie nową generację, poprzednia wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem. W poprzednim miesiącu zarejestrowano w Polsce aż 717 tychże pojazdów. Pierwszą piątkę zamyka Toyota Yaris. Na japońskie auto segmentu B zdecydowało się we wrześniu 711 polskich nabywców.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *